دوستان نابغه

باشگاه فوتبال رئال مادرید اسپانیا با امضای قراردادی، یک پسر 7 ساله آرژانتینی را به خدمت گرفت.

به گزارش ساکر وی، 'میگل کویرا' پدر این پسر هفت ساله که 'لیونل آنخل' نام دارد و خود از مربیان فوتبال است، گفت: وی با امضای این قرارداد به جوانترین بازیکن تاریخ رئال مادرید تبدیل شد.
کویرا افزود: آنخل خیلی خوب بازی می کند و مهمتر از آن اینکه از بازی کردن لذت می برد. او همیشه با پسرهای بزرگتر از خودش بازی می کند اما از آن ها بهتر است.
او در ادامه از 'لیونل مسی' ستاره آرژانتینی بارسلونا و رقیب دیرینه رئال مادرید به عنوان الگوی آنخل نام برد و گفت: آنخل هیچکدام از بازی های او را از دست نمی دهد.
کویرا پسر دیگری هم دارد که 16 ساله است و در وایادولید بازی می کند.
او به دلیل شغلش توانسته هر دوی آنها را خوب آموزش بدهد. کاری که به گفته خودش در آرژانتین ممکن نبود.
لیونل آنخل بازیکن جدید رئال مادرید متولد 29 مارس سال 2004 است و قرار شده از روز 6 سپتامبر تمرینات خود را در رئال مادرید آغاز کند.
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) /
تعجبتعجبتعجبتعجب
جوانترین مدرس دانشگاه

آمان رهمن جوانترین مدرس کالج جهان یک پسر بچه ۸ ساله هندی میباشد که به دانشجویان بزرگسال”ساخت فیلم انیمیشن با کامپیوتر” را در دانشگاه هنر های محاوره ای(Interactive arts) شهر دهرادون(Dehradun) درس میدهد.وی پسر یک مکانیک موتور میاشد که در دهرادون هند زندگی میکنند.

آهام میگوید:من در روز های بیکاری ام کمتر از ۸ ساعت و روزهای معمولی ۴ ساعت با کامپیوتر کار میکنم چون که من کارهای مدرسه را نیز باید کامل کنم.من میتوانم با نرم افزار های بسیاری مانند:Adobe, Flash, Firework, Dream Weaver, Maya 3D Max کار کنم.من در حال ساخت پروژه هایی درباره سیاه چاله های فضایی،بیگانگان و حفظ منابع آب هستم.

 پدر وی یک مکانیک است که با درآمد ماهیانه ۶۰ پوند هزینه های زندگی اش را با سه فرزند جبران میکند.وی با تلاش فراوان توانست یک کامیپوتر دست دوم برای پسر بزرگترش بگیرد و آهام با هر بار حرکت دادن مکان نمای موس توسط برادرش و نگاه کردن به آن به وجه می آمد.
هنگامی که وی سه و نیم ساله بود نخستین برنامه انیمیشنش را با مهارت تمام ساخت که انیمیشنی از حرکت حروف الفبا بود.
پدر آهام میگوید:من یک اتاق کار کوچک داشتم و زمانی که وی به انیمیشن علاقه مند شد ما هرگز جلوی کار وی را نگرفتیم.پس از مدتی بسیاری از مردم استعداد وی را تحسین کردند.B C Khanduri وزیر مختار ما به او یک لپ تاپ هدیه داد و پس از آن آهام توسط رییس جمهورمان تشویق شد.
هم اکنون وی در یک مدرسه مسیحی محلی در طول روز درس میخواند و بعد از ظهر ها در سخنرانی های هنر های محاوره ای دانشگاه شرکت و یکبار در هفته در آنجا آموزش میدهد.

راهول گاندی سیاستمدار هندی نیز هزینه های تحصیل وی را تا سن ۱۸ سالگی پذیرفته است.

 

متفکرمتفکرمتفکرمتفکر

آناهیتا کودک نابغه

- در خانه‌ای در جنوب شهر تهران و وسایلی كاملا معمولی و امكانات جزیی و البته پشتكار و تلاش بی‌دریغ مادرپرورش می‌یابه. او هم اكنون كلاس چهارم ابتدایی را تمام كرده و وارد كلاس پنجم می‌شه، هر متنی را به راحتی آب خوردن می‌خونه.

ا گر ضریب هوشی افراد معمولی 9تا 11باید باشد ، در آخرین تست هوش ضریب هوشی آناهیتا 41شناخته شده.

مادر آناهیتا  از دختر نابغه خود می گوید:

چون ازدواج من و همسرم فامیلی بود، همیشه شوخی می‌كردیم و می‌گفتیم: بچه‌هامون یا عقب‌مونده می‌شن یا نابغه. در دوران بارداری آزمایش‌ها نشون نمی‌داد بچه مشكلی داشته باشه، از همون دوران سعی می‌كردم ارتباط نزدیكی باهاش برقرار كنم، مدام صحبت می‌كردم، برایش موسیقی‌های كلاسیك و سنتی می‌ذاشتم و عكس‌العملش را مقایسه می‌كردم، به همین ترتیب ارتباطش با دنیای اطراف قوی شد. وقتی هم به دنیا آمد هنگام لباس پوشیدن بهش می‌گفتم حالا این‌كه می‌خوام تنت كنم بلوزته، حالا دست راست‌تو بده به من، حالا دست چپ و… تو همه كارها اونو هم شركت می‌دادم.

در شش ماهگی اولین كلمه را گفت، مامان البته نه كامل به صورت ماماما…

در هفت ماهگی بابا و در یازده ماهگی نزدیك 24 لغت رو كامل ادا می‌كرد. وقتی دیدم ارتباطش با محیط اینقدر بالاست، آروم آروم و فقط از روی كنجكاوی آموزش رو شروع كردم. چند حرف انگلیسی رو نوشتم دیدم خیلی سریع داره یاد می‌گیره، بعد یكساله كه شد رفتم سراغ كتاب اشكال، یادگیریش برام خیلی عجیب بود. برای همین كتاب فارسی اول ابتدایی را گرفتم و با اون پیش رفتیم. مثلا چند تا عكس می‌ذاشتم اسماشونو زیرش می‌نوشتم، وقتی نشون می‌دادم، اسم زیرش را می‌خواند بعد از مدتی، عكس‌ها را برداشتم، اسم‌ها رو جابجا می‌نوشتم، خیلی راحت می‌خواند. وقتی دیدم كتاب فارسی رو تا این اندازه خوب یاد می‌گیره من كه با تردید جلو می‌رفتم، مطمئن شدم و آناهیتا رو پیش روانپزشك بردم اما همه معترض می‌شدن كه چرا اینقدر باهاش كار می‌كنم، می‌گفتن نباید بهش زیاد فشار بیاری تا این‌كه رفتم پیش دكتر جلیلی – عضو انجمن پزشكان برتر دنیا در آموزش كودكان ایشون برخلاف دكترهای دیگه معتقد بود، آناهیتا ضریب هوشی بسیار بالایی داره باید باهاش خوب كار كرد، می‌گفت تا دو سالگی، تمام ارتباطات مغزش زنده‌ است، شما با هر قسمتی از مغزش كه كار كنین زنده می‌مونه و با هر قسمتی كه كار نكنین آروم آروم تحلیل می‌ره و این بزرگترین دلگرمی بود برای من كه احساس می‌كردم نكنه آدم خودخواهی باشم و به خاطر این‌كه فكر می‌كنم یه بچه نابغه دارم، اذیتش می‌كنم و ضربه می‌زنم. همچنان خودم  به او آموزش می دادم، دكتر جلیلی معتقد بود، خوب كار می‌كنم. بیشتر آموزش‌ها عملی و تو محیط بیرون بود، مثلا پارك می‌رفتیم در مورد گل‌ها، خاك، حیوانات و هر چی می‌دیدم برایش توضیح می‌دادم، آنهم با چه اشتیاقی، مثل این‌كه برای اولین بار بود كه می‌دیدم. دكتر جلیلی پیش‌بینی كرده بود، سه سال و نیم كه بشه باید كلاس اول را شروع كنه در حالیكه این اتفاق دو سال و پنج ماهه كه بود افتاد. او در سن هفت یا هشت سالگی دیپلم می‌گیره. همسرم وقتی شب‌ها خسته از سركار می‌آمد تازه شروع می‌شد، هر چی از صبح یاد گرفته بود رو مرور می‌كرد‌، همیشه به او می‌گم اگه منم اینطوری تشویق می‌كردی حتما تا الان سه ، چهار تا دكتری گرفته بودم.

من كارشناس تاریخ هستم و او كارشناس حسابداری. 70 درصد هوش آناهیتا ارثی است و تنها 30 درصد به آموزش ربط داره.

آناهیتا بالاتر از 130 تا شعر حفظ كرده، حافظه‌اش پذیرش دامنه لغات بسیار وسیعی داره، بچه‌ای كه سه سال رو تموم می‌كنه باید 900 كلمه بگه اما آناهیتا در دو سال و پنج ماهگی 1920 كلمه می‌گفت. در خصوص رنگ‌های اصلی و فرعی، مثلا چه رنگ‌هایی سبز را می‌سازن، دسته‌بندی حیوانات مثلا سخت‌پوستان، اهلی، وحشی، در خصوص زیستگاه و خوراكشان و…
ضمن این‌كه عاشق ستاره‌شناسی است و به فرهنگسرای نیاوران می‌ریم برای آموزش ستاره‌شناسی، حالا منتظر یك شب صاف هستیم تا او را به رصدخانه ببریم. ژیمناستیك، اسكیت،‌ شطرنج هم یك شب در میان با پدرش كار می‌كند، كلاس ارف هم به آن اضافه كنین. رفتم بهزیستی گفتم چنین بچه‌ای دارم چه امكاناتی برای او وجود دارد؟ گفتن: هیچی، ما برای بچه‌هایی كه ناتوان هستند، امكانات جزیی داریم.

آموزش و پرورش و مركز استعدادهای درخشان هم گفتن از كلاس پنجم به بالا آموزش داریم. الان سنش نرسیده. ضمن این‌كه منو سرزنش كردند چرا تو كارشان دخالت كردم نباید آموزش رو شروع می‌كردم باید اجازه می‌دادم مثل بچه‌های دیگه رشد كنه گفتم اون‌وقت چه فرقی بین كودك نابغه و عادی وجود داره؟ حتی برای تست هوش رفتم بهزیستی گفتن باید از وزارت كشور یا استعدادهای درخشان نامه بیاری، وقتی زنگ زدم جواب دادن: بگذارید پنج سالش بشه، با بچه‌های كلاس اولی ثبت‌نام كنه سركلاس‌ها نیاد و بعد آخر سال امتحان بده اگه نمره‌هاش خوب بود می‌فرستیم تست هوش . آخه با این همه مانع چطور یك بچه نابغه می‌تونه پیشرفت كنه؟غیر از آموزش، محیط و شرایط هم دخیله تغذیه اهمیت ویژه‌ای داره، من خیلی از مادرها رو دیدم خوراكی‌های جورواجور مثل پفك و كیك می‌خرند اما من شاید ماهی دوبار این كار را انجام می‌دم. محیط هم صددرصد موثره… محیطی بدون تنش و آروم. هیچگاه یك بچه نرمال را با آموزش نمی‌شه نابغه كرد حتی برعكس ممكنه ضربه هم بخوره. یك كودك نابغه مثل یك دونه گندم می‌مونه كه اگه بكاریم تو بیابون هیچی ‌بار نمی‌ده و اگه در زمین معمولی بكاریم محصول خوبی می‌ده و اگر بكاریم در بهترین زمین با بهترین كود و آبیاری خوب یك محصول استثنایی تحویل می‌گیریم، پس در وهله اول بچه باید مایه اولیه رو داشته باشه.

درپایان

 توانایی‌های او بالاتر از این‌هاست كه بتونم توضیح بدم، فراموش كردم استعداد عجیبش در مورد تشخیص صدای استاد شجریان، همایون، ساز علیزاده، كلهر و… را بگویم گروه سنتی و سازها رو به‌خوبی می‌شناسه، حالا قراره هفته‌ای یك بار تحت نظر پزشك باشه و تست شود. همین جا می‌خوام از خانواده خودم تشكر كنم از مادر و پدرم كه هر وقت به كرمانشاه می‌رفتیم با صبوری با او كار می‌كردن و همه‌جوره ما رو یاری كردن، همین‌طور همسرم شهاب كه من و آناهیتا رو جدی گرفت. در آخر خدا رو به خاطر این نعمت شكر می‌كنم و از شما متشكرم.

سایت علمی ایران ایمیل

 

تشویقتشویقتشویقتشویق

 

كودك 6 ساله ي ايراني نابغه گلف

     كودك 6 ساله ايراني كه نابغه ي گلف است به عضويت تيم ملي نونهالان گلف ايران درآمد. رامين يزداني اسفيد واجاني از سال 84 گلف را در ايران و به صورت رايگان در مجموعه انقلاب و زير نظر حسن كريميان كه يكي از مربيان ايراني است شروع كرد. اين كودك 6 ساله كه مادرش كره اي و بدرش ايراني است، اكنون يكي از بازيكنان خوب گلف بوده كه داراي اسكور 110 در گلف است و اين توانايي را دارد كه با بازيكنان بزرگسال هم بازي كند. به گزارش ايسنا، رامين يزداني هم اكنون همراه با بدر و مادرش در ايران ساكن هستند و با به عضويت درآمدن در تيم ملي گلف نونهالان ايران تمرينات خود را آغاز كرده است. گفتني است، فدراسيون گلف كره به دنبال اين نابغه گلف ايراني بوده است اما، با صحبت ها و توافقاتي كه شده است بيشنهاد فدراسيون كره را رد كرده است.

 

 روزنامه آفتاب يزد، شماره 2062 به تاريخ 16/2/86

 

خوابخوابخوابخواب

 

نابغه هنرمند ایرانی

 ايزابلا سالاري، نقاش 12 سالع ایرانی –فرانسوی به روایت مادرش«گابريلا چنه»

 ايزابلا نقاشي را از پنج سالگي بر روي كاغذ سفيد و با ابزارهاي متنوع نقاشي، اعم از رنگ، رنگ و روغن و هر ابزار ديگر نقاشي كشيدن را آغاز كرد.ايزابلا از 7 سالگي شروع به نقاشي بر روي بوم كرد، او ابتدا از بوم‌هاي كوچك و سپس از بوم‌هاي بزرگ‌تر استفاده كرد و روز به روز بوم‌هاي بزرگ‌تري براي نقاشي برگزيد. او در نقاشي‌هاي پيش از 7 سالگي‌اش به شيوه رئاليستي و فيگوراتيو نقاشي مي‌كشيد.او از 7 سالگي شروع به كشيدن نقاشي‌هاي آبستره كرد و اين در حالي است كه استاد نقاشي نداشت و نقاشي را به عنوان سرگرمي شروع كرد. ايزابلا در 11 سالگي اولين نمايشگاه نقاشي خود را در رم برگزار كرد، پيش از برگزاري اين نمايشگاه، ايزابلا به عضويت پاتوق نقاشان وياماكوتا درآمد. وياماكوتا خياباني معروف در رم است كه پاتوق نقاشان اين شهر مي‌باشد، در اين پاتوق 100 نقاش عضو هستند كه ايزابلا كم سن ترين عضو اين گروه است. هنگامي كه در 11 سالگي ايزابلا نمايشگاه آثار او برگزار شد، روزنامه نگاران روزنامه ها و مجله‌ها به اين نمايشگاه آمدند و او را ديدند و از او عكس گرفتند و ايزابلا توسط رسانه‌ها معروف شد، 50 تابلو از آثار ايزابلا در نخستين نمايشگاه نقاشي وي نمايش داده شد و اين آثار به سبك آبستره است. ايزابلا تاكنون در هيچ جشنواره هنري جايزه‌اي برنده نشده است، اما در حال معروف شدن است و همه از او صحبت مي‌كنند، تكنيك نقاشي ايزابلا متفاوت است و همه مي‌گويند كه ذهن او بزرگتر از سنش است. پروفسور بنيوتوني يكي از بزرگترين منتقدان هنري ايتاليا معتقد است ايزابلا يك نابغه است، بنيوتوني معتقد است ايزابلا تكنيك جديدي پيدا كرده و رنگ‌ها در آثار او شگفت انگيزند. او درباره انتخاب رنگ‌ها فكر نمي‌كند، بلكه براساس نداي دروني‌اش و به طور غريزي رنگ‌ها را انتخاب مي‌كند.   به اعتقاد بنيوتوني، ايزابلا نداي دروني‌اش را كاملا بر روي بوم پياده مي‌كند و ذهنيتش را سانسور نمي‌كند، من باور دارم و سايرين هم باور دارند كه ايزابلا نقاش بزرگي خواهد شد. ايزابلا تا به حال 3 نمايشگاه در ايتاليا برگزار كرده است و چهارمين نمايشگاه آثار وي در حال حاضر و در ايران در حال برگزاري است، براي نمايش آثار ايزابلا در ماه ژانويه به لوس آنجلس، پاريس، موناكو، چين و ژاپن خواهيم رفت. ايزابلا تاكنون با شبكه‌هاي تلويزيوني ايتاليا مصاحبه داشته، براي مثال در يك شبكه خبري ايتاليايي درباره ايزابلا صحبت شد، نقاشي‌هاي او نشان داده شد و درباره خانواده و نبوغ او بحث شد.

 سرويس فرهنگ و هنر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه اصفهان –حاشیه نخستین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی کودکان ونوجوانان

 

خجالتخجالتخجالتخجالت

دختر نابغه ایرانی در آلمان

 

دختر ایرانی بنام مینو تیزابی که چهارده سال سن دارد در آلمان موفق شده است تحصیلات متوسطه (دیپلم) را با معدل 1.0 که بالاترین نمره ممکن در آلمان است به پایان برساند.تا کنون هیچ دانش آموزی در این سن و با این معدل موفق به دریافت دیپلم تحصیلات متوسطه در آلمان نشده است.مینو معتقد است از داشن آموزان دیگر باهوشتر نیست ولی همه معلمان و مسئولین مدرسه ای که او در آنجا دوره دیپلم اش را گذرانده است مینو را یک نابغه می دانند.

مینو در سه سالگی قادر به خواندن بود و در شش سالگی بدون گذراندن کلاس اول و دوم تحصیلاتش را از کلاس سوم آغاز کرد و یکسال بعد کلاس پنجم را در سه هفته به پایان رساند . بزرگترین آرزوی مینو دریافت معدل یک بود که اکنون به این آرزویش رسیده و گفته است که قصد دارد در دانشگاه شهر هایدلبرگ و یا مونیخ در رشته پزشکی ونهایتا تحقیقات پزشکی ادامه تحصیل بدهد و هدفش از انتخاب این رشته نجات جان انسانهاست که آن را یک وظیفه برای خود می داند.

پدر مینو آقای جمشید تیزابی هم گفته است که تمام تلاش خود را برای ادامه تحصیل دخترش انجام خواهد داد.البته نه تنها بهره هوشی بسیار بالا و استعداد فوق العاده مینو، که رفتار او در برخورد با همکلاسیان و معلمانش نیز موجب تحسین بسیاری از مردم آلمان شده است.


/ 0 نظر / 13 بازدید