بنی آدم...

کاش دستمان برسد تا  کاری کنیم... حالا که عضوی از این پیکر به درد آمده...

فقر و گرسنگی کودکان سومالی را به کام مرگ می کشاند؛جنگهای داخلی سومالی خطری بزرگ برای مردم این کشور است و اوضاع  کودکان به دلیل نابسامان بودن وضعیت بهداشتی، بیشتر در معرض خطر قرار دارند. 

کودکان سومالی به دلیل جنگهای داخلی و فقر و سوء تغذیه از امکانات آموزش، بهداشت و اوضاع مطلوب معیشی بی بهره اند.
به رغم وجود هیاتهای حقوق بشر بسیار در سومالی، اوضاع این کشور به تلاشهای بیشتری نیاز دارد تا قانونی وضع شود که زندگی سالم برای کودکان این کشور را تضمین کند.

بیمارستانهای مگادیشو نیز فاقد امکانات پزشکی لازم و دارو هستند. 

صدای آه و ناله کودکان سومالی در بیمارستانها دلیلی بر نقض حقوق کودکان در این کشور است که هنوز بیانیه جهانی حقوق کودک را امضا نکرده است.

عکس و خبر ازپایگاه خبری تحلیلی افق

 

/ 3 نظر / 17 بازدید
فارسیدو

ویژه مدیران وب سایت و وبلاگ • درآمدزایی مادام العمر !!! • توسط اولین سایت مورد تایید مدیریت خاورمیانه ای یاهوادز • پرداخت سود شما به صورت ارزی و ریالی! • پرداخت سود شما تضمین شده و توسط شما در هر لحظه قابل مشاهده و حتی تست می باشد! • لینک عضویت شما: http://www.farsido.com/domain_affiliate.php • شما تنها با قرار دادن یک بنر بصورت تمام وقت در فارسیدو استخدام می شوید! • همچنین معرفی سایت یا وبلاگ شما به هزاران نفر بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای!

مامان دینا

سلام ........اهنگ وبلاگت خیلی هماهنگ بود با نوشته ات.........ولی من حتی نمی تونم این عکسها رو ببینم............. در مورد نوشته قبلی می خواستم بگم هر کدوم از بچه های ما می تونند نابغه باشند فقط باید کشف بشن درسته!!

حوری آسمان

سلام. کنجکاوی ام برای دیدن عکسها مرا به سمت وبلاگ شما کشاند. در مورد عکسها که واقعا زجر اور بود و زجراورتر از آن اینکه در گوشه ای از دنیا مواد غذیی را به دریا می ریزند در گوشه ی دیگر دنیا اینگونه به خاطر گرسنگی جان میدهند. عجب دنیایی! به راستی اگر قران کریم سخن خداوند بزرگ مرتبه به درستی درک میشد و در تمام تاریخ بشریت عملی میشد شاهد اینگونه اتفاقات دردناک و دهشتناک بودیم؟ مگر نه اینکه رسیدگی به همنوع و دست نوازش بر سر گرفتار و یتیم و بینوا کشیدن از سفارشات اساسی قران می باشد؟ قران را چقدر اشتباه درک کرده ایم و چقدر به ظاهر آن بسنده کردیم... کاش در ماه مبارک رمضان که به راستی حکمت اصلی اش همین رسیدگی به گرسنگان است هر کدام به نوبه ی خود به داد گرسنه ای برسیم..